Załóż swojego bloga

Posiadamy dobrą domenę, dobry hosting,dobry skrypt blogowy, jesteśmy gotowi do pisania bloga, jedynie nie wiemy jak rozpocząć.
Pierwszy post jest dość ważny, ponieważ posiada on zainteresować ewentualnego czytelnika i zademonstrować w skrócie o jakiej tematyce będzie blog. Napisz otwarcie kim jesteś, jakie są Twoje zainteresowania i o czym chcesz pisać. Postaraj się pisać tak, by twoje wpisy budziły pozytywne odczucia.

Przedstaw się, by przekazać czytelnikom bloga kim jesteś. Podziel się z nimi swoimi zainteresowaniami, posiadanym doświadczeniem zawodowym i osobistym , a oprócz tego wszystkimi informacjami o Wszystkim, które będą mogli utożsamiać z tematyką bloga. Możesz też dodać wiele treści ze własnego życia osobistego, przykładowo. gdzie mieszkasz, czy masz jakieś zwierzątko lub hobby. Im bardziej będziesz otwarty, tym większe wzbudzisz zaufanie u indywidualnych czytelników.

Napisz w skrócie dlaczego założyłeś bloga, co Tobą kierowało, jaka była Twoja motywacja. Musisz również napisać o czym będzie Twój blog, żeby Twoi czytelnicy mogli się dowiedzieć czego mogą spodziewać się po wejściu na blog, czyli jaka będzie jego tematyka. Powinieneś w skrócie opisać jakie kłopoty zamierzasz poruszać, o czym chcesz pisać, czy posty będą ogólnym spojrzeniem na daną tematykę, czy także praktycznymi poradami.

Tak przygotowany wpis potwierdza, żę możesz już zacząć blogować i cieszyć się popularnością internetową.