Powstanie nowa limuzyna Alfy Romeo

Alfa Romeo nie rezygnuje z planów stworzenia następcy modelu 166. Tylnonapędowy samochód najprawdopodobniej powstanie na bazie następnej generacji Chryslera 300C. Nowa Alfa może trafić do sprzedaży w 2014 roku.

Razem z wiadomością o nowym modelu flagowym pojawiła się też informacja, że Alfa Romeo nie będzie wprowadzać do swojej oferty dużego SUV-a. Jedynie w 2013 roku pojawi się jedynie mniejszy, kompaktowy SUV. Modelem zwracającym większą uwagę ma być duży sedan. Zdaniem przedstawicieli koncernu Fiata nowa limuzyna ma konkurować z Volkswagenem i Volvo. Niestety współpraca Chryslera i Alfy Romeo nie jest dobrą zapowiedzią jeśli chodzi o jakość przyszłych samochodów, które mają być produkowane w USA, miejmy nadzieje, że będzie inaczej.

Wcześniejsze zapowiedzi następcy modelu 166 były bardzo optymistyczne i zakładały szeroką ofertę silników, w tym 3-litrową podwójnie doładowaną jednostką o mocy ponad 400 KM. Jeśli dodamy do tego typową dla Alfy piękną stylistykę, to można mieć nadzieję na bardzo ciekawe auto.