Moda na ślub

Społeczeństwo z roku na rok zmienia się, wszyscy ludzie zmieniają metodę patrzenia na wiele spraw i w związku z tym wiele teraźniejszych, tradycyjnych wartości odchodzi nieodwołalnie do historii, a na ich miejsce powstają nowe. Jednym z przykładów są chociażby tradycyjne małżeństwa zastępowane konkubinatem. Coraz w małej liczbie przypadków można dostrzec na palcach dorosłych osób obrączki, które są symbolem małżeństwa, gdyż tych nie noszą mężczyźni i kobiety pozostające w wolnych związkach. Jeszcze za czasów młodości naszych dziadków, małżeństwo było rzeczą świętą, aktualnie na ten krok decyduje się coraz mniej par, twierdząc, że jest to zbędne i staroświeckie.

Czy de facto ślub i obrączki to taki przeżytek i nie warto się na to decydować? Co złego jest w związku małżeńskim i dlaczego lepsze wydają się wolne związki, wyjątkowo że prawo bieżące w naszym państwie temu nie sprzyja? Podobno do takiej sytuacji doszło na skutek emancypacji kobiet. Panie zaczęły pracować, stały się niezależne i coraz zazwyczaj to one przejmują ciężar utrzymania spersonalizowanej rodziny i dlatego nie preferują się wiązać z mężczyzną, gdyż wiedzą że w każdym momencie sobie poradzą.

Dosłownie miłość wydaje się, że jest inna niż dawniej. Romantyzm zastępuje zwykłe wyrachowanie i choćby samo uczucie raczej nigdy nie zaniknie, to już od dawna przestało być powodem do zawierania małżeństwa i noszenia obrączki na palcu jako znaku tej miłości na pełne życie. Pośpiech i stres które są nieodłącznym elementem dzisiejszego życia nie sprzyja budowaniu rodziny, więc wszyscy ludzie zapobiegawczo, ażeby uniknąć w przyszłości rozwodów, preferują żyć bez ślubu. Nieprosto aktualnie wysuwać hipotezy na zagadnienie tego jak to można się skończy. Rodzina to podstawowa jednostka społeczeństwa i prawdopodobnie natomiast powinno się o nią bardziej starać niż to się dzieje dzisiaj, a jak będzie czas pokaże.