Klej do tapicerek samochodowych

Jedną z prac w propozycji dobrych firm tapicerskich jest naprawa kokpitu samochodu. Wysokie ceny oryginalnych części lub ich brak wywołuje, że tapicerzy stają przed innowacyjnymi wyzwaniami jakie zakłada przed nimi klient. Ceny nowiutkiego kokpitu, popularnie zwanego deską, wahają się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy PLN. Regeneracja deski w zakładzie tapicerskim nie przekracza dwóch tysięcy złotych, a najczęściej bywa to kilkaset złotych. Dla tego dobry fachowiec ma pełne ręce roboty.

Tajemnicą takich specjalistów jest nie tylko zdolność naprawy kokpitu ale surowce jakie używa, a głównie skaje samochodowe oraz kleje tapicerskie. Podczas używania go należy pamiętać o dobrej wentylacji pomieszczenia, w którym się pracuje. To z pozoru niewielkie niedopatrzenie, może doprowadzić do zapłonu. Pamiętaj aby przestrzegać przepisy BHP podczas pracy z klejami.

Kleje do kokpitów samochodowych znalazły zastosowanie nie tylko w przemyśle motoryzacyjnym, lecz również w branży obuwniczej.
Jednym z podstawowych narzędzi wykorzystywanych w tapicerstwie jest spoiwo polichloroprenowe . Istnieje wiele typoów tego typu wyrobów, na przykład jest to klej Polycol. Analogiczne właściwości ma klej SAR, który również świetnie nadaje się do klejenia dermy i skóry na deski.

Spoiwa do kokpitów samochodowych są jednym z głównych elementów ekwipunku każdego tapicera, który interesuje się tuningiem samochodów i naprawą tapicerek . Kleje samochodowe mają znacznie większe możliwości niż się wydaje. Po pierwsze sklejają błyskawicznie i sprawnie tekstylia, skóry, dermę. Są bardzo skuteczne, więc można zaoszczędzić zaopatrując się w tego typu produkt.

Klej S306 jest wyrobem, który przynosi trwałe efekty. Idealnie nadaje się do klejenia wewnętrznego i punktowego, gdy konieczne jest szczelne i sztywne scalenie powierzchni. Dlatego znalazł ogromne zastosowanie w usługach tapicerskich. Spoiwo SAR jest produktem włoskim, o wysokiej jakości i konkurencyjnej cenie. Ze względu na jego uniwersalność stosowany jest zazwyczaj w motoryzacji. Jest wytrzymały na wysokie i niskie temperatury, więc także trwały i efektywny. Warto o tym pamiętać, przy najbliższym odwiedzeniu w hurtowni tapicerskiej.