iPhone 4. Największy przełom od czasu pierwszego iPhone'a.

Najszybszy iPhone o największej rozdzielczości.Sercem iPhone’a 4 jest układ A4, a więc ten sam 1-gigahercowy układ typu SoC, jaki znalazł zastosowanie w iPadzie.W telefonie zastosowano nowe przyciski regulacji głośności i dodatkowy port mikrofonu. W urządzeniu zintegrowano trzy anteny – Bluetooth, Wi-Fi/GPS i UMTS/GSM.

Nowy 5-megapikselowy aparat fotograficzny z wbudowaną lampą błyskową LED — trudno o lepszą zachętę do fotografowania. Zaawansowany czujnik obrazu wykonany w technologii BSI (backside illumination) umożliwia wykonywanie udanych zdjęć nawet przy słabym oświetleniu. A nowy aparat z przodu telefonu doskonale sprawdza się, gdy chcesz stworzyć autoportret.

Dotykowy ekran urządzenia, tzw. „retina display”, ma odznaczać się znacznie większą precyzją, niż panel starszego iPhone’a. W wyświetlaczu tym piksele zostały upakowane znacznie gęściej niż w ekranie modelu 3G S – 326 pikseli na cal w porównaniu ze 163.

Ekran może wyświetlić obraz w rozdzielczości 960 x 640 punktów; liczba pikseli ekranu „czwórki” jest czterokrotnie wyższa, niż 3G S.

Gabaryty ekranu nie zmieniły się – nadal jest to ekran o przekątnej 3,5 cala. Wyświetlacz charakteryzuje się kontrastem 800:1.

 

Dodatkiem do znanego z wcześniejszych modeli akcelerometru jest trójosiowy żyroskop – tandem tych dwóch modułów zapewnia sześcioosiowe wykrywanie i rozpoznawanie ruchów użytkownika, a co za tym idzie, większą precyzję reagowania na nie. Mechanizm może znaleźć idealne zastosowanie w grach.

Przeprowadzenie rozmowy telefonicznej na imprezie, lotnisku czy w zatłoczonym autobusie bywa często przeżyciem frustrującym, o ile w ogóle możliwym. Ale nie w przypadków telefonu iPhone 4, który został wyposażony w mikrofon wbudowany w jego górną krawędź i w którym wykorzystywana jest zaawansowana technologia audio w celu eliminowania niepożądanego hałasu w tle. Ta technologia eliminuje wszystkie niepożądane dźwięki od hałasu tłumu i odgłosów silnika po muzykę i głośną rozmowę. Dzięki temu osoba, z którą rozmawiasz usłyszy to, co mówisz, a nie to, co słyszysz.

 
iPhone 5 we wrześniu z dwurdzeniowym procesorem?

Według zaufanych źródeł agencji Reuters, nowy iPhone ma zadebiutować we wrześniu tego roku. Design ma pozostać niemal niezmieniony, ale w środku znajdziemy dwurdzeniową jednostkę Apple A5,którą możemy już podziwiać w iPadzie 2.