Chwyty do gitary

Wszyscy, którzy łakną rżnąć na gitarze wcale nie muszą znać nut, ogarniać trudnego zapisu nutowego itp. Starczy gitara, cierpliwość i komputer z dostępem do sieci. Gdy mamy już instrument muzyczny i entuzjazm to czas utopić się w głębiny Internetu.

Spora baza piosenek na gitarę znajduje się w serwisie Gitarius.pl. Strona obszerna jest w chwyty gitarowe, niekiedy także w tabulaturę (alternatywa dla zapisu nutowego, przedstawiająca dźwięki na 6 strunach gitary). Wszystko skatalogowane wg liter, po czym zaś ustawione według nazwy wykonawcy. Zestaw zarówno polskich jak i obcojęzycznych utworów. Sądzę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Chwyty osiągalne na wspomnianej stronie wzbogacone są nierzadko o graficzny zapis akordu. Jest to pomocne głównie dla młodych muzyków. Liczne komentarze, opinie użytkowników wspomogą również w „zrozumieniu” piosenki i wychwyceniu bicia dla niej. Wobec tego gitary w dłoń i niech struny drgają. Choć kompletny indeks piosenek na gitarę dostępny jest również dla niezalogowanego użytkownika, to zachęcam do szybkiej rejestracji. Dzięki niej będziesz miał dostęp do wielu dodatkowych funkcji, takich jak „Mój Śpiewnik” czy „Profil użytkownika”.