Chorwacja – idealne miejsce na wczasy

Linie lotnicze Airberlin zachęcają cenami na loty do Chorwacji. W Zagrzebiu odbyła się już konferencja prasowa, w trakcie której ogłoszono, że od maja do października 2011 w ciągu tygodnia te linie będą obsługiwały 34 bezpośrednich połączeń z Chorwacją. Air Berlin jest drugą pod kątem wielkości niemiecką linią lotniczą. Od sezonu zimowego ta linia zaczęła współpracować z liniami Finnair i American Airlines. Z chińskim i rosyjskim przewoźnikiem lata do Moskwy i Pekinu. W samolotach tej linii możemy liczyć na sklep pokładowy a także darmowy poczęstunek.

Do Chorwacji polecimy z paru niemieckich lotnisk w Dusseldorfie, Kolonii, Munster. Z Monachium i Stuttgartu możemy lecieć cztery razy w tygodniu do Dubrownika. Z Norymbergii i Stutgardu polecimy do Splitu. Nawet dla Obywateli Polski ta oferta jest bardzo korzystna. Do niemieckich miast możemy polecieć tanimi liniami lotniczymi, ażeby ograniczyć koszty podróży.

Chorwacja to jeden z najpopularniejszych krajów, do których przyjeżdżają wszyscy ludzie z całego świata. W ostatnich latach również u Polaków zanotowano większe zainteresowanie wczasami w tym kraju. Chorwacja to głównie piękne krajobrazy gór wychodzące z morza. Oczywiście można liczyć tutaj na słoneczną, przepiękną pogodę. Turyści przyjeżdżają tutaj na wczasy i urlopy z powodu bezkresnych plaż a także krystalicznie czystej wody. Podróżni, którzy pragną aktywny wypoczynek także nie będą narzekać na nudę.

Istria to najpopularniejsze miejsce w gronie wczasowiczów. To tutaj 30% urlopowiczów szuka hoteli. Aż sześć obiektów zlokalizowanych w Chorwacji znajduje się na liście Unesco. Najspokojniej można zwiedzać ten kraj w maju i wrześniu, gdyż w typowo letnich miesiącach panuje tu straszne oblężenie atrakcji turystycznych i najciekawszych zakątków. W Chorwacji można spotkać symbiozę wielu kultur, co jest spowodowane burzliwa historią tego państwie. Inni ludzie nastawieni są tutaj bardzo przyjaźnie, prowadzą intensywny tryb życia ale również są bardzo weseli i rozrywkowi. Popołudniami trwa tutaj sjesta a życie nocne łączy się z zabawą do białego rana. Kuchnia Chorwacja jest bardzo urozmaicona. Goście w restauracjach i hotelach mogą skosztować tamtejszych specjałów. Chorwacja słynie z przepysznych win i jest to również tutaj najpopularniejszy trunek. Pomimo, że niedawno jest Chorwacja uznawana za drogi kraj można, stosownie przedtem, zarezerwować tanie hotele i przekonać się jak wielki urok ma ten kraj.

Chorwacja zyskuje na znaczeniu pod kątem turystycznym. Na wyspach przybywa hoteli, kwater, restauracji i dyskotek. Wiele linii lotniczych oferuje loty z Polski do tego kraju. Między innymi jest to Air France, Norwegian, Sas, Aer Lingus, Delta. Ostatnio bardzo korzystną propozycję zaproponował również Ryanair, gdzie bilety lotnicze do Zadaru kosztowały kilkanaście złotych. Irlandzki przewoźnik oferował elegancką cenę, natomiast a pasażerowie musieli ograniczyć się wyłącznie do bagażu podręcznego, aby zachować minimalną cenę.