Apple wprowadza w życie kolejny pomysł

Apple producent m. in. iphona i ipada wprowadza w życie swój kolejny pomysł , nie jest to nowa idea. Funkcję darmowego czatu SMS posiadają od dawna telefony BlackBerry, amerykańskiego producenta Research In Motion. Choć mówi się, że wprowadzenie usługi przez Apple jest raczej odpowiedzią na ruch Microsoftu, który będzie integrował niedawno wykupiony komunikator Skype ze swoim mobilnym systemem operacyjnym Windows Phone. iMessage, podobnie jak BlackBerry Messenger, pozwala na wymianę wiadomości tekstowych między użytkownikami iGadżetów, omijając przy tym opłaty dla operatorów komórkowych. Urządzenie wyposażone w iOS, zamiast sieci GSM, wykorzystuje do tego połączenie internetowe. Oczywiście zupełnie darmowe będą tylko wiadomości, które wyślemy będąc w zasięgu sieci WiFi. W innym przypadku musimy pamiętać o opłacie za kilka kilobajtów danych przesłanych za pomocą połączenia internetowego. Jednak, jeśli weźmiemy pod uwagę, że obecnie rzadko już zdarza się, żeby operator proponował smartfona bez umowy z odpowiednim pakietem danych – koszty te okazują się bliskie zeru.

System ma dodatkową zaletę – działa nie tylko na telefonie spod znaku nadgryzionego jabłka. Inne produkty firmy Apple, jak tablety iPad ( Według krążących po internecie pogłosek, możemy przypuszczać, że Apple posiada już kilka iPadów trzeciej generacji ), czy odtwarzacze iPod – również będę mogły korzystać z jego dobrodziejstw. Oznacza to znaczne poszerzenie grona użytkowników.

Przypominamy że Apple w końcu dostrzegło nasz dziki kraj nad Wisłą i uruchomiło w pełni oficjalny kanał dystrybucji Online. Apple Store Online Polska.