Zimą warto odpowiednio zabezpieczyć szybę samochodową

Natężenie opadów i wzmożona eksploatacja wycieraczek, czy niskie temperatury i zeskrobywanie lodu z szyb samochodowych nie muszą być w sezonie zimowym aż tak uciążliwe, jakimi wydają się większości kierowców.

Istotne jest, aby przed zimą odpowiednio zabezpieczyć szybę samochodową, dzięki czemu można uniknąć chociażby niespodziewanych pęknięć, wywołanych oddziaływaniem temperatury, czy nawet oszczędzić czas na długotrwałym skrobaniu szyb i pieniądze wydawane na stale kończący się płyn do spryskiwaczy. Eksperci firmy NordGlass zdradzają, co może zrobić każdy kierowca, aby komfort użytkowania szyby w tym trudnym okresie drastycznie nie malał.

Doskonale znany wszystkim kierowcom kłopot z rozmazującą się po szybie mżawką, lub delikatnymi opadami śniegu, zwłaszcza w przypadku, kiedy zabraknie płynu w spryskiwaczu, jest zmorą, która w wielu sytuacjach silnie ogranicza widoczność kierowcy. Zagrażać może przez to bezpieczeństwu podróży. Oczywiście ogromną rolę pełnią tu sprawne i nie wyeksploatowane wycieraczki, dlatego też warto przed zimą zakupić przynajmniej nowe pióra, posiadające odpowiednie właściwości fizyczno-mechaniczne. Podobnie jak opony letnie różnią się od zimowych, tak i tu istotne jest, aby wycieraczki stosowane jesienią i zimą były odpowiednio elastyczne i odporne na niską temperaturę.

Istnieje jednak rozwiązanie, które odciąży nawet najlepszej jakości wycieraczki i znacząco zredukuje zużycie płynu do spryskiwacza. Mowa o oferowanej na rynku usłudze hydrofobizacji, dzięki której powierzchnia szyby zachowuje się podobnie, jak powierzchnia patelni pokrytej teflonem w kontakcie z wilgocią, czyli w tym przypadku deszczem, błotem i innymi zanieczyszczeniami, których nie szczędzi zimowa aura.