Wykorzystaj koenzym Q10 i zachowaj zdrowie i młodość

Po 30-tym roku życia dawna witalność wydaje się dokądś uciekać. Naskórek traci gęstość, na twarzy zarysowują się z początku nieśmiałe zmarszczki. Mogą zacząć się kłopoty z krążeniem, a trawersowanie schodów zaczyna powodować niewielką zadyszkę. To właśnie reakcja ciała na brak fantastycznej substancji, którą jest koenzym Q10.

Koenzym Q10 to związek podobny do witaminy, występujący we wszystkich komórkach naszego ciała – jest źródłem energii niezbędnym do jej właściwego funkcjonowania. Ten unikalny składnik, którym jest koenzym Q10, odgrywa rolę w łańcuchu energetycznym – generalnie większość energii produkowana w organizmie jest tworzona przy sporym wpływie, jaki ma właśnie koenzym Q10!
To jednak nie koniec. Ten wartościowy skarb, jakim pozostaje koenzym Q10, jest także skutecznym przeciwutleniaczem: niweluje on zabójcze procesy utleniania, osłaniając nade wszystko łańcuchy proteinowe, z których skonstruowane jest m.in. DNA. Przeciwdziała tym samym mutacjom i ma  kapitalne działanie przeciwnowotworowe. Dodatkowo, broni pożądany cholesterol LDL, wspomagając działanie mięśnia sercowego. Najczęściej myśli się, że witamina E jest sekretem witalności. To prawda, ale jej oddziaływanie bez wsparcia jakie oferuje koenzym Q10 nie byłoby możliwe. To w rzeczy samej koenzym  Q10 sprawia, że wit. E dużo efektywniej się absorbuje, a jej błyskawicznie ginące pokłady wartko się regenerują.
Czy to już koniec zalet jakie posiada koenzym Q10? Rzecz jasna nie: działa on w leczeniu krwawiących dziąseł, strzegąc gęstość dziąseł, a także zapobiega ostrym dolegliwościom migrenowym. Ponad to, pozwala utrzymać piękny wygląd naskórka, ponieważ posiada kapitalne działanie antyzmarszczkowe. Jeśli masz więcej niż 3 krzyżyki na karku i prowadzisz niezbyt ekologiczny styl życia, powinieneś pomyśleć o rozpoczęciu używania odżywek zawierających koenzym Q10. Współczesny tryb życia nie należy do najlepszych dla zdrowia, a ilość zagrożeń, na jakie jest narażone nasze zdrowie przybiera w zastraszającym tempie. Alkohol, brak snu, nerwy, promieniowanie UV – stres oksydacyjny staje się potężny. Właśnie dlatego koenzym Q10 jest najdoskonalszym sposobem. Niestety pozyskanie go w powszechnych produktach spożywczych jest praktycznie niemożliwe – jego najznamienitsze źródła znajdują się w niepoddanych obróbce termicznej wołowych sercach i w mięsie renifera. Można konsumować też zieleninę, ale zapewnienie odpowiednich zapasów koenzymu Q10 potrzebowałobyjedzenia kilku kg wymienionych produktów co dzień. Właśnie dlatego suplementy diety zawierające koenzym Q10 są tak rewelacyjną odpowiedzią.