Technologia DVD

Patrząc na to jak śpiesznie pojawiają się nowe urządzenia elektroniczne, niejedna osoba zadaje sobie pytanie co jeszcze człowiek wynajdzie i czy kiedyś nastąpi kres jego możliwości. Jeszcze sto lat temu nikt nie wyobrażał sobie, że będzie coś takiego jak telewizor, a dziś wydaje się że jest w użyciu od w każdej sytuacji i tylko patrzeć jak pojawią się nowe cuda, które go zastąpią. Nasi rodzice świetnie pamiętają jakim luksusem było kiedy byli młodzi posiadać magnetofon taśmowy, czy odtwarzacz kaset video i jak bardzo posiadanie go wpływało na status posiadacza. Nieco w późniejszym czasie kasety video zastąpiły płyty dvd, a w tej chwili już nawet odtwarzacz dvd pomału odchodzi do lamusa.  Trudno sobie wyobrazić co jeszcze może się zrodzić w głowach naukowców i co będzie możliwe do zrobienia, ale zapewne w ten sam metodę myślano zanim wynaleziono koło.

Teraz odtwarzacz dvd jest jeszcze bardzo popularny i posiada go wielu ludzi, Jednak coraz najczęściej do przenoszenia plików video na telewizor (czyli ażeby obejrzeć film) wykorzystuje się przenośną pamięć taka jak przykładowo. pendrive. Większość filmów można już bezproblemowo ściągnąć z internetu i obejrzeć na komputerze za poradą jednego z programów do odtwarzania filmów, lub w telewizorze po podłączeniu notebooka przez łącze usb. Sposobności się powiększają i choć teraz to jednak odtwarzacz dvd jest przede wszystkim użyty do odtwarzania filmów w telewizorze, to pewnie za niedługo wszyscy ludzie z niego zrezygnują, na rzecz nowego sprzętu.

Technologia prze do przodu coraz prędzej, czyniąc nasza codzienność coraz łatwiejszą, ale i także bardziej luksusową. Przyszłościowy sprzęt wprawdzie u nieco starszych osób powoduje stres związany z jego obsługą, niemniej jednak młode pokolenie chłonie te kwalifikacji bezproblemowo i czeka na kolejne urządzenia z ciekawością.