Storczyk pielęgnacja – hodowla stroczyków

Storczyk jeden z najpopularniejszych kwiatów ozdobnych. Rośliny doniczkowe, które są w większości wykorzystywane w projektowaniu wnętrz domów a także biur i lokali usługowych jak hotele, restauracje. Jednak, jeśli oczekujemy cieszyć się urokiem storczyka istotną kwestią o której nie można zapomnieć jest storczyk pielęgnacja.

Główną kwestią w uprawie storczyka jest zadbanie o właściwe nawadnianie. Storczyki należy podlewać w miarę rzadko ponieważ storczyki nie tolerują zbyt obfitego nawadniania. Za częste podlewanie doprowadzi do przegnicia korzeni rośliny. Odnośnie tego warto nawadniać rano tak, ażeby gleba z doniczki mogła wychnąć. Nie zapomnijmy odlać wody, która przesączy się przez Donice na podstawki a w przypadku osłonek wodę również trzeba usunąć. Zatem warto kupić doniczkę, która będzie łatwo się wyjmowała z osłonki.

Woda jaką można a raczej powinniśmy stosować do podlewania rośliny to woda destylowana, ale można też wykorzystać wodę przegotowaną a jeśli kranową to tylko odstaną.

Również ważne przy pielęgnacji storczyka jest  odpowiednie naświetlenie. Storczyki lubią jasne miejsca, ale powinno się pamiętać o tym, aby nie ustawiać ich w największych promieniach słońca. Jeżeli o tym zapomnimy to storczyk szybko zostanie poparzony.

Bardzo ważne jest zapewnienie właściwego nawożenia storczyków, aby miały składniki odżywcze potrzebne do prawidłowego rozwoju. Najlepiej jest wykorzystać do tego celu nawóz przeznaczony storczykom. Storczyki to wyjątkowo delikatne kwiaty i jeśli mają zachować swoje piękno powinno się stosować się do ściśle opisanych wskazówek nawożenia a w szczególności nie można stosować większych ilości niż zalecane. Zaprzestaje się nowożenia między jesienią a zimą, kiedy storczyk jest w tak zwanym spoczynku.

Nawet jeżeli zadbamy o prawidłową opiekę storczyka to możemy spotkać  się chorobami grzybowymi, przędziorkami  i innymi szkodnikami.  Dlatego też powinnyśmy regularnie kontrolować stan naszego storczyka, aby wykryć wszystkie nieprawidłowości  we wczesnej fazie. W dobie Internetu można uzyskać wiele wskazówek  i porad związanych z pielęgnacją i opieką storczyka nie wychodząc z domu. W wyszukiwarkach internetowych często poszukiwane hasła to jak pielęgnować storczyka