Sterowanie iPadem za pomocą gestów

Sterowanie iPadem za pomocą gestów staje się możliwe.

Dzięki ultradźwiękowemu czujnikowi, gadżet ten jest w stanie rozpoznawać ruchy rąk i zamieniać je na komendy dla komputera.Firma ellipticlabs stworzyła system umożliwiający sterowanie iPadem za pomocą ruchów jak najbardziej zbliżonych do naturalnej ludzkiej gestykulacji.

W działaniu urządzenie przypomina funkcjonowanie najnowszego dziecka Microsoftu – kontrolera Kinect.

Teraz sterowanie iPadem stało się jeszcze prostsze. Przesuwając dłonią w poziomie lub w pionie możemy odpowiednio przemieszczać ikony lub zdjęcia na ekranie. Co więcej, system zareaguje nawet na prędkość naszego ruchu.

Co zrobić, by przerwać oglądanie filmu? Wystarczy skierować wnętrze dłoni w kierunku ekranu, w geście „stop”. Ruch palcem wskazującym przypominający naciskanie przycisku spowoduje uruchomienie odtwarzania.

Producent zapewnia, że urządzenie pobiera niewiele energii i wykorzystuje niewielką część zasobów obliczeniowych komputera.

iPad w biznesie

Dzięki iPadowi możesz zawsze pozostawać w kontakcie ze swoją firmą. iPad współpracuje z programem Microsoft Exchange Server 2003 lub 2007, więc możesz bezpiecznie odbierać aktywną pocztę, wydarzenia wpisane do kalendarza oraz kontakty drogą bezprzewodową. Możesz także wyszukiwać wiadomości w skrzynce odbiorczej lub na serwerze, tworzyć kalendarze zaproszeń i zarządzać nimi, wyszukiwać wskazówki dotyczące następnego spotkania oraz przeszukiwać globalną listę adresową.

iPad może nawet nawiązywać połączenia z serwerami poczty, kalendarzy i kontaktów opartymi na otwartych standardach. Zsynchronizuj iPada z serwerami poczty IMAP i przeszukuj zawartość serwera z iPada. Zintegruj iPada z serwerami kalendarzowymi zgodnymi z CalDAV, między innymi iCal Server i Oracle Beehive. A ponadto szybko wyszukuj współpracowników, przeszukując serwery LDAP z programu Mail lub Kontakty na iPadzie.
Przeglądarka WWW Safari.
Oglądaj całe strony WWW w układzie pionowym lub poziomym na dużym ekranie Multi-Touch, na którym kolory są żywe, a tekst wyraźny i na tyle duży, że wygodnie się go czyta. Gdy obrócisz iPada do układu poziomego, oglądana strona również się obróci, a potem powiększy na cały ekran.

Możesz przeglądać Internet, a dzięki wbudowanym mechanizmom obsługi rozwiązań sieciowych Cisco IPSec VPN i SSL/TLS iPad zapewnia bezpieczny dostęp do sieci intranet Twojej firmy oraz do innych zasobów.