Skuteczne technologie w promowaniu korporacji i obiektów

Panorama 360 stopni jest fotograficznym oddaniem naturalnego obiektu przy pomocy zestawu łączonych ze sobą zdjęć z zachowaniem perspektywy. O ile chcemy zademonstrować więcej miejsc albo nawet cały obiekt, wystarczy połączyć ze sobą większą ilość panoram przy pomocy interaktywnych przejść. Otrzymany wirtualny spacer jest niezwykle wartościowym dla potencjalnych Klientów narzędziem do zapoznania się z Państwa firmy ofertą. Przy jej pomocy użytkownik ma możliwość rozglądania się po pomieszczeniu w jakimkolwiek kierunku, także spoglądać na podłogę, nie widząc w dodatku śladu osoby fotografującej. Zoomowanie i oddalanie poszczególnych miejsc pozwala na większą kontrolę przeglądającego i zwiększa czas przebywania z Państwa marką.

Każda panorama możezawierać w sobie kilka chwytliwych elementów, które zdecydowanie podniosą jej elegancję. W zależnościod zlecenia, grupy docelowej i użycia przekazu urozmaicenia mogą polegać na:

1.dołożeniu aktora – postać wycięta z tła stojąca w pomieszczeniu i opowiadająca o danym miejscu.

2.dodaniu lektora – głos mówiący o aktualnie przeglądanym miejscu lub jego najbliższej okolicy.

3.wariacje dźwiękowe – odgłosy wydawanych przez otaczające urządzenia dźwięków, np. szmeru recepcji, szumu wody, spikera z tv, cichych rozmów Kontrahentów etc.

4.animacje – ruchome gadgety urozmaicające prezentację

5.obrazy i plansze informacyjne – interaktywne punkty pozwalające wydobyć z wirtualnej wycieczki wybrabe zdefiniowane zdjęcie lub planszę z komunikatem.

6.oprawa graficzna – jeśli przeznaczeniem wirtualnej wycieczki docelowo jest strona internetowa, to cała grafika i ramka okalająca może być wykonana w taki sam sposób jak projektowanie stron internetowych.

7.panoramy mogą zawierać interaktywne mapy ze wskazaniem na aktualnie zajmowaną pozycję.

8. sposobów wzbogacania jest bardzo wiele, w praktyce wszystko jest dozwolone.

Niekiedy zwykła panorama nie wystarczy. Na przykład o ile przed obiektem znajduje się bardzo ładna okolica warto by było skorzystać ze sposobności zaprojektowania zdjęcia z wysokości. Zmienia to zupełnie perspektywę i nadaje wirtualnej wycieczce charakteru – wyróżnia ją.