Samsung Galaxy S III

Samsung Galaxy S III to jeden z tych smartfonów z Androidem.Design – zdaniem Samsunga inspirowany naturą. W moim przekonaniu Galaxy S III nie jest fenomenalny pod tym względem i przyznam, że spodziewałem się więcej. Więcej w nim Galaxy Note i Galaxy Nexus niż innowacji w zakresie wzornictwa. Owszem, Galaxy S III prezentuje się co najmniej godnie, ale nie jest szczytem kreacji. Samsung już od pewnego czasu zmierza w kierunku krągłości, uciekając od iPhono-podobnego wzorca. W efekcie Galaxy S III wyraźnie odróżnia się od klockowatego Galaxy S II, ale nie wyrywa z butów. Samsung pozostał konserwatywny w zakresie formy. Ekran nie jest ani elastyczny , ani wygięty w lekkiego „banana” jak w Galaxy Nexus.

Ekran smartfonu jest spory, ale wąska ramka trzyma w ryzach gabaryty. Galaxy S III jest cienki i co muszę podkreślić bardziej niż tą cienkość – jest niezwykle lekki. Biorąc go w dłoń, kompletnie się nie czuje się tych 133 gram. Efekt? Galaxy S III wydaje się (moje osobiste zdanie) mniejszy niż jest w rzeczywistości.

Najnowszy tablet czy nowoczesna komórka? Sprawdź, co zainteresowało Twoich znajomych.

 

Na konferencji w Londynie przedstawiciele południowokoreańskiego giganta zaprezentowali, oczekiwany przez entuzjastów elektroniki z całego świata, najnowszy model ze swojej flagowej serii smartfonów Galaxy S.

 

Zgodnie z potwierdzonymi już wcześniej informacjami Samsung Galaxy S III napędzany będzie czterordzeniowym procesorem Exynos o taktowaniu 1,4GHz, wspieranym 1GB RAM. Jako system operacyjny posłuży oczywiście najnowsza wersja Androida (Ice Cream Sandwich).

Sprawdziły się również doniesienia o ekranie telefonu. Będzie to 4,8” Super AMOLED HD o rozdzielczości 1280×720 px. S III wyposażony jest w aparat 8 Mpx podstawowy i 1,9 Mpx kamerę przednią.

Jak widać Samsung postanowił zerwać z dotychczasową polityką kolorystyczną i do wyboru dostaniemy wersję ciemnoniebieską i białą.

Funkcja Smart Stay wygasi ekran smartfonu, gdy przestaniemy na niego patrzeć, oszczędzając w ten sposób baterię. Nie musimy także ciągle dotykać ekranu, żeby urządzenie „wiedziało”, że np. czytamy coś na jego ekranie.
Samsung Galaxy S III pojawi się w europejskich sklepach 29 maja.