Najnowsze technologie medyczne

Implantologia to nauka zajmująca się się wprowadzaniem implantów (wykonanych z różnych materiałów) do żywego organizmu w celu wypełnienia braku np. w uzębieniu.

W ostatnich latach dużą popularność zyskuje implantologia stomatologiczna. Polega ona na wprowadzeniu implantu w miejsce ubytku zębowego. Implanty cieszą się wielkim powodzeniem, ponieważ mogą przywrócić pewność siebie osobom, które w skutek różnych sytuacji straciły część uzębienia.

Najnowsze technologie medyczne zdążają do zminimalizowania odrzuceń implantów. Takie implanty są praktycznie nie do rozróżnienia. Wielu pacjentów nie jest w stanie dostrzec różnicy pomiędzy własnymi zębami a implantami zębowymi wszczepionymi w specjalistycznych gabinetach implantologii.

Ze statystyk wynika że większość pacjentów poddających się implantacji brakujących zębów wraca do swojego dawnego życia zawodowego oraz towarzyskiego, które zostały odstawione na dalszy tor z powodu problemów z uzębieniem. Tacy pacjenci odzyskują pewność siebie i poczucie własnej wartości. Bez wahania polecają zabiegi uzupełniania ubytków implantami zębowymi.