Miedzkania od dewelopera

Wystarczy wpisać w wyszukiwarce nieruchomości wyrażenie „mieszkania pod klucz nazwa miejscowości” przykładowo „mieszkania pod klucz Bydgoszcz ” albo „mieszkania pod klucz Lublin „, by otrzymać listę ofert proponowanych przez deweloperów. Można od razu poszukiwać mieszkań od konkretnego dewelopera wpisując np deweloper gdynia.

Kupno swojego lokalu mieszkalnego to jedna z najbardziej istotnych decyzji w życiu każdego z nas . Niestety, są z tym związane raczej znaczne nakłady finansowe – ceny za metr kwadratowy mogą dochodzić wręcz do kilkunastu tysięcy zł , w zależności od regionu Polski , dewelopera, wielkości miasta , bliskości centrum, standardu budynku i samego lokalu mieszkalnego , okolicy i tak dalej .

Cenę ma możliwość też podwyższyć wykończenie lokalu mieszkalnego w formie nazywanej „pod klucz”. W zależności od wielu czynników za mieszkanie zrobione do wprowadzenia się zapłacimy deweloperowi wręcz omal dwa tysiące zł za metr kwadratowy więcej, niż za mieszkanie niewykończone.

Głównym składnikiem kształtującym cenę jest bez wątpienia standard w jakim będzie wykończone nasze przyszłe mieszkanie . Tutaj sprawa jest prosta – im lepiej i wygodniej, tym wyższa cena . Jeżeli materiały użyte przy pracach wykończeniowych naszego lokalu mieszkalnego były najwyższej jakości , stosownie podniesie to cenę metra kwadratowego.

Jakość ma własną cenę – za parapety z włoskiego marmuru i podłogi z czarnego dębu będziecie musieli dobrze zapłacić deweloperowi. Jeżeli w umowie wyszczególniono obecność dodatkowego wyposażenia takiego jak video-domofonu albo kominka, także będziemy musieli ponieść dodatkowe nakłady . Również rodzaj i jakość zainstalowanej armatury łazienkowej (tak zwanej „białej instalacji”) będzie wpływała na cenę metra kwadratowego.

Jeżeli zdecydowaliśmy się na wersję praktycznie gotową do zamieszkania, to przyjdzie nam też zapłacić za umeblowanie lokalu mieszkalnego . Nie oczekujmy , że deweloper kupi nam meble, chociaż zdarzają się takie promocje . Ilość czynników wpływających na cenę domu może przerażać , jednak nie powinniście się martwić . Teraz na rynku mieszkań jest wystarczająco duża konkurencja , by każdy znalazł coś dla siebie, w odpowiednim dla niego przedziale cenowym.