Kosmetyki do ciała

W celu zabezpieczenia ciała przed niekorzystnym działaniem różnych czynników , a ponadto jako środków pielęgnujących skórę, wykorzystuje się różnego stylu balsamy i kremy do ciała. Kremy do ciała, to ogólna nazwa wielu rodzajów kremów wykorzystanych do stosowania na różnorodne części ciała, o różnym działaniu, o składzie dostosowanym do wieku , a dodatkowo stopnia suchości skóry.

W ogromnej liczbie przypadków kupowanym produktem zarówno poprzez kobiety jak i facetów są kremy do twarzy. Przeznaczone do pielęgnacji różnych rodzajów cery, mają między innymi działanie nawilżające, natłuszczające, przeciwzmarszczkowe. Wybór jest przeogromny i systematycznie się powiększa.  Skóra na twarzy jest cienka, cały czas poddana działaniu słońca, wiatru i wymaga szczególnej pielęgnacji. Właściwie dobrany krem do twarzy ma możliwość w znacznym stopniu wpływać na jej wygląd i kondycję.

Kremy do ciała o przeznaczeniu zgodnym z nazwą, czyli do pielęgnacji całego ciała są równie chętnie stosowane jak masła do ciała, balsamy, mleczka i pianki. Jednakowo jak kremy do twarzy, pielęgnują skórę, odżywiają ją, poprawiają elastyczność i nawilżenie. Bardzo dużą popularnością cieszą się kremy do rąk , a oprócz tego kremy do stóp. Dłonie są najbardziej narażoną częścią ciała na podrażnienia, a skóra na stopach posiada duże skłonności do wysychania i rogowacenia, dlatego w celu uniknięcia przesuszenia i pękania skóry, kremy pielęgnacyjno-ochronne są bardzo chętnie stosowane.

W dystrybucji dostępne są też kremy do ciała o specjalnym przeznaczeniu. Są to kremy wyszczuplające, antycellulitowe, do pielęgnacji piersi. Jest to grupa kosmetyków obecna na rynku stosunkowo niedługo. Do niedawna były bardzo drogie i przez to rzadko kupowane. Współcześnie, rywalizacja wśród producentów jest na tyle duża, że ceny spadły i kosmetyki stają się coraz chętniej stosowane.

Polecanymi, z roku na rok coraz w wielu sytuacjach stosowanymi kosmetykami, stosowanymi głównie latem, są kremy do ciała zawierające filtry przeciwsłoneczne. Chronią one skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, powinni je stosować wszyscy, wyjątkowo dzieci oraz dodatkowo chłopcy i dziewczęta o bardzo jasnej karnacji.