Kolagen Naturalny

Kolagen naturalny jest białkiem który występuje w organizmach żywych. Jest budulcem tkanki łącznej. Kolagen to aż 30% całkowitej masy białka ludzkiego, jest odpowiedzialny za sprężystość, jędrność, właściwe nawilżenie skóry , a ponadto ciągłą odnowę jej komórek. Kolagen wytwarzany jest w komórkach tkanki łącznej – fibroblastach , a ponadto w chondrocytach tkanki kostnej.

W procesie jego biosyntezy uczestniczą hormony płciowe tj. hormon wzrostu, hormony kory nadnerczy i tarczycy. Przez pełne nasze życie istnieje proces odnowy kolagenu. Zużyty ulega degradacji, braki w zdrowym organizmie są natychmiast uzupełniane. W okresie starzenia procesy degradacji kolagenu rozpoczynają przeważać nad procesami jego powstawania. Postępujący deficyt kolagenu staje się przyczyną wielu problemów zdrowotnych i konwersji skórnych takich jak rozstępy, brak elastyczności skóry, przebarwienia, powstawanie żylaków, cellulitu, powstawanie zmarszczek.

Dlatego też naukowcy od wielu dziesiecioleci pracowaly nad wynalezieniem stosownego zastępcy kolagenu wytwarzanego w organizmie. W dwudziestym wieku udało sie to polskim naukowcom. Wynaleźli oni kolagen aktywny biologicznie z skór ryb, który dzis jest powszechnie stosowany w wielu kosmetykach odmładzających.