Grafiki i foto na ścianę

Co ważne, fototapety są przeważnie dostępne w wielu kategoriach, z których najpopularniejszą jest 'Miasto nocą, co z resztą nie powinno dziwić, bo któż z nas niechciałby mieć choć kawałek Nowego Jorku, czy innego wielkiego miasta w pokoju, takie grafiki z resztą robią największe wrażenie. Ale oczywiście oprócz tej kategorii, znajdziemy także inne jak na przykład Dla dzieci, Zwierzęta, Natura, Widoki, Pejzaże, Design, Fashion, Ludzie, Kobiety (to w szczególności zainteresuje Panów), Mężczyźni (producenci nie zapominają także o kobietach:)) czy Biznes. Znajdziemy motywy do pokoju, salonu, kuchni, łazienki, gabinetu no i wreszcie biura.

Tak więc nie pozostaje nic innego jak po prostu zastanowić się czy jednak fototapeta nie zmieni mojego mieszkania czy pokoju na miejsce wyjątkowe, w którym będzie mi jeszcze milej spędzać czas. Być może właśnie fototapeta zmieni twoje chwile relaksu.

Fototapety to najnowszy szyk mody w dziedzinie urządzania mieszkań, domów czy pokojów. Dzięki takiej grafice naściennej, czy też fotografii, możemy sprawić by nasze pomieszczenie stało się wyjątkowe, a także wzbudzić podziw znajomych czy współpracowników w firmie.

Tapety wykonuje się z różnych materiałów. Od papieru na folii kończąc. Te z papieru są niestety łatwo rwące się, a większość producentów, sprzedaje tylko takie, dlatego warto poszukać fototapety wykonywanej na folii, która dużo trwalsza, i dodatkowo można ją w każdej chwili umyć, ponieważ jest laminowana.

Montaż takich grafik jest banalny, wystarczy się tylko do niego przyłożyć i robić go powoli. Nie różni się on niczym od montowania zwykłych tapet. Na początek najlepiej jest 'złapać pion’ tak aby fotografika nie zamontowała się krzywo. Jedyna różnica polega na tym, że na tych wydrukoach dodatkowo mamy tak zwane zakłądki, aby pomiędzy przejsciami poszczególnych części nie było pustych, prześwitujących pasków. Zakładka przeważnie ma 1cm szerokości i jest lekko zaznaczana na wydruku.