Banino – czy warto tu mieszkać

Wiele miasteczek i wiosek otacza Trójmiasto. Są to m.in. Kartuzy, Żukowo, Rumia, Reda, Chwaszczyno Bojano, Widlino itd. Jednakże żadna z tych miejscowości nie zdobyła w ostatnich latach tyle nowych lokatorów co właśnie Banino. Dlaczego właśnie Banino?

Cóż, najwyraźniej są ku temu pewne przyczyny. Wystarczy przyjechać do Banina by zobaczyć wspaniałą tętniącą życiem wieś, z lasami, rzeczkami, łąkami… a także z drogami dojazdowymi do wszystkich zakątków Trójmiasta. Ceny ziemi i domkównieruchomości w Baninie znajdują też odbicie w tym korzystnym położeniu i przyjaznym terenie.

Korzystnym jest również fakt, że w Baninie można znaleźć coraz więcej instytucji m.in. kościół, szkoła, sklepy, przychodnia lekarska, apteka, restauracje, bary, OSP, stacja paliw, myjnia, a w ostatnio nawet bankomat, Pozwala to załatwić wiele spraw bez konieczności wyjazdu do Gdańska lub Kartuz.

Do naszej wioski dostaniesz się przyjeżdżając z Wrzeszcza autobusem numer 126, albo pociągiem do Kościerzyny z Gdyni (należy wysiąść na stacji Rębiechowo – to sąsiednia wioska). Można również przyjechać autokarem z Żukowa lub Kartuz. Jadąc do nas z Gdańska ulicą Nowatorów możesz mieć możliwość zobaczenia nowego lotniska Gdańsk Rębiechowo im, Lecha Wałęsy – wybudowywane w 2010 roku na terenach obrzeża Gdańska – Klukowa (8 km od Banina). Budowa ta daję się w znaki mieszkańcom Gdańska sprawiając nie małe problemy w ruchu pojazdów. Zwłaszcza sporym problemem jest wybudowane na skrzyżowaniu Nowatorów i Budowlanych „turbo rondo”, które się ciągle korkuje i nie można na niego wjechać, zwłaszcza trzeba przeczekać z rozbudową drogi koło ronda… i potem powinno być bez problemu. Tyle, że jak długo?

Także nie czekaj dłużej drogi czytelniku, przybywaj do Banina by poznać jego uroki i liczne zalety. Przyjedź do nas również na rower, na grzybkigrzyby… a może na festyn kaszubski? Do wyboru do koloru, wszystko tu znajdziesz. Przechadzając się po Baninie mógłbyś zobaczyć gdzie produkowane są lody Algida – na całą Polskę i wschodnią część kontynentu .. tak! to właśnie tu, a w zakładzie znajduje się nie mało spośród naszych mieszkańców. Kolejną znaną marką położoną niedaleko Algidy jest Ekofinn – producent ekologicznych rozwiązań ścieków – firma ze Skandynawii.